seperator3

Personal

ANDERS LUNDIN Anders “Avva” Lundin
Rektor
Ansvarig för övrig personal.
08-525 262 52
anders.lundin@skargards.se
Victoria Lagh
Biträdande rektor
Ansvarig för EE, FT, SA (Re, Hi, Sh).
08-525 262 56
victoria.lagh@skargards.se

FREDRIK ERIKSSON

Fredrik Eriksson
Biträdande rektor
Ansvarig för FRI, HA, STY
Religion, samhällskunskap
fredrik.eriksson@skargards.se
Mentor SA16.
CHARLOTTA SUTA Charlotta Suta
Biträdande rektor
Ansvarig för BA, RL (Sv, En)
Svenska, historia
charlotta.suta@skargards.seMentor ANL16, ANL17.
Åsa Strömstedt
Administration
08-525 262 51
asa.stromstedt@skargards.se
Malin Denkert
Administratör
08-525 262 84
malin.denkert@skargards.se
Anneli Hogreve
Receptionist
anneli.hogreve@skargards.se
Maria Nord Johansson
SYV
maria.nord.johansson@skargards.se
Christina Johannisson
Kurator
08-525 262 72
christina.johannisson@skargards.se
LAILA LARSSON Laila Larsson
Skolsyster
08-525 262 53
laila.larsson@skargards.se
MADLEN GUSTAFSSON Madleen Gustafsson
Specialpedagog
08-525 262 69
madleen.gustafsson@skargards.se
Anna-Karin Kullberg
Skolpsykolog
Bokas via skolsyster eller kurator.
Jakob Brottman
Köksbiträde
jakob.brottman@skargards.se
Ossi Järvistö
Köksmästare
08-525 262 78
ossi.jarvisto@skargards.se
LASSE HENRIKSSON Lars Henriksson
Busschaufför, köksbiträde
08-525 262 73
lars.henriksson@skargards.se
Monica Häger
Kafeterian
monica.hager@skargards.se
Morgan Elfving
IT, webb och PR
08-525 262 76
morgan.elfving@skargards.se
NN2_113x113 Isabelle Malmborg
Assistent
isabelle.malmborg@skargards.se
Hans Naumann
Stödlärare
hans.naumann@skargards.se

LÄRARE – IM
Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75
LINDA PERS Linda Pers
Engelska (IM), svenska (IM), tyska
linda.pers@skargards.se
Mentor IMYRK16, IMYRK17, IMYRK18.
ANN-SOFIE SôDERHéLL Ann-Sofie Söderhäll
Ansvarig för IMYRK, NB (Ma, Nk).
Matematik.
08-525 262 59
ann-sofie.soderhall
@skargards.se
OLLE WENSTôM Olle Wenström
SO-ämnen (IM)
olle.wenstrom@skargards.se
Mentor IMYRK16, IMYRK17 och IMYRK18.

LÄRARE – BA
Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75
Gunnar Ahlinder
Husbyggnad
gunnar.ahlinder@skargards.se
Stein Brudeseth
Husbyggnad
08-525 262 83
stein.brudeseth@skargards.se
Mentor BY16 och BY17.
Stefan Kolström
Måleri
08-525 262 62
stefan.kolstrom@skargards.se
Mentor MÅL16 och MÅL17.
Jimmy Lenard
Husbyggnad
08-525 262 60
jimmy.lenard@skargards.se
Mentor BA18.

LÄRARE – EE
Ove Jansson
El
08-525 262 63
ove.jansson@skargards.se
Mentor EE18.
PETER NILSSON WESTRIN Peter Nilsson Westrin
El
08-525 262 77
peter.nilsson.westrin@skargards.se
Mentor för EE16.
ROGER èBERG Roger Åberg
El
08-525 262 57
roger.aberg@skargards.se
Mentor EE17.
ÅSLIN ANDERS Anders Åslin
El
08-525 262 58
anders.aslin@skargards.se
Mentor EE18.

LÄRARE – FT
Mattias Borgström
Transport
mattias.borgstrom@skargards.se
Mentor för TR16 och TR17.
JOHAN EKLUND Johan Eklund
Fordon
08-525 262 64
johan.eklund@skargards.se
Mentor FO17.
SIMON JARA COFRê Simon Jara Cofre
Fordon
08-525 262 81
simon.jara.cofre@skargards.se
Mentor FO16 och FT18.
Annelie Myrberg
Instruktör på Anläggning, Fordon och Transport
annelie.myrberg@skargards.se
Mentor för TR16 och TR17.

LÄRARE – HA
Kristina Aspelin
HA
kristina.aspelin@skargards.se
Mentor HA17.
KRISTINA HELLQUIST Kristina Hellkvist
Engelska, franska, företagsekonomi
08-525 262 82
kristina.hellquist@skargards.se
Mentor HA18.
Natasa_192x300 Natasa Hodic Jansson
HA, RL
08-525 262 68
natasa.jansson@skargards.se
Mentor HA16.

LÄRARE – HV
Frisör 08-525 262 66
Stylist 08-525 262 67
Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75
Susan Gillzzaoui
Stylist
susan.gillzzaoui@skargards.se
Mentor STY17.
Mari-Louise Himmerstål
Elevassistent Frisör
mari-louise.himmerstal@skargards.se
Mentor FRI18.
Anette Karlström
Frisör
08-525 262 66
anette.karlstrom@skargards.se
Mentor för FRI17.
SUSANNE LARSSON Susanne Larsson
Frisör, hudvård, stylist
susanne.larsson@skargards.se
Mentor för FRI18.
MARINA SANDBRINK Marina Sandbrink
Frisör
marina.sandbrink@skargards.se
Mentor för FRI16.
Meritxell Urena
Stylist, spanska
08-525 262 67
meritxell.urena@skargards.se
Mentor för STY16.

LÄRARE – NB

STINA HEDIN

Stina Hedin
Naturkunskap, naturbruk och Ma-stöd
stina.hedin@skargards.se
Mentor NB16, NB17 och NB18.
NN2_113x113 Rose Hedman
NB
rose.hedman@skargards.se
Isabelle Wasmuth
Veterinär, naturbruk
isabelle.wasmuth@skargards.se
Mentor NB16, NB17 och NB18.
LÄRARE – RL
Fredrik Frankenberg
RL – Bageri och konditori
fredrik.frankenberg@skargards.se
Mentor BK16, BK17.
Fredrik Jansson
RL – Kök
fredrik.jansson@skargards.se
Mentor för RL16, RL17 och RL18.
Louisa Verner
RL – Servering
louisa.verner@skargards.se
Mentor för RL16, RL17 och RL18.

LÄRARE – GYMNASIEGEMENSAMMA ÄMNEN
Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75
NN2_113x113 Marie Andrén
Matematik
marie.andren@skargards.se

DAVID BORG

David Borg
Idrott, historia
david.borg@skargards.se
Mentor SA16.

David Buzaglo Olofsgård
Samhällskunskap, historia
david.buzaglo.olofsgard@skargards.se
Mentor SA17.

HAMNSTRÖM ANNA

Anna Hamnström
Religion, svenska
08-525 262 71
anna.hamnstrom@skargards.se
Mentor EE16.

LING LI TABOR

Ling Li Tabor
Matematik, speciallärare och kemi
08-525 262 79
ling.li-tabor@skargards.se
Jonas Nilsson
Engelska, historia
jonas.nilsson@skargards.se
Mentor STY18.
CATRIN MôRTSTRAND Catrin Mörtstrand
Matematik, engelska
catrin.mortstrand@skargards.se
Mentor för FT18.
Ashna Rasoal
Svenska
ashna.rasoal@skargards.se
Mentor för SA17.
NN2_113x113 Shoresh Shiwie
Matematik
shoresh.shiwie@skargards.se
Mentor för FT18.
Oscar Sjögren
Engelska
oscar.sjogren@skargards.se
Mentor BA18.
Maria Söderberg
Naturkunskap
maria.soderberg@skargards.se
Mentor EE17.
André Wikdahl
Svenska, filosofi
andre.wikdahl@skargards.se
Mentor för STY18.

TJÄNSTLEDIGA
Tommy Gerrbrand
SYV & T.f. rektor
tommy.gerrbrand@skargards.se
SG_personal_linus-l Linus Lundin
Vaktmästare
linus.lundin@skargards.se