seperator3

Personal

STRÖMSTEDT ÅSA Åsa Strömstedt
Administration
08-525 262 51
asa.stromstedt@skargards.se
ANDERS LUNDIN Anders Lundin
Rektor
08-525 262 52
anders.lundin@skargards.se
LAILA LARSSON Laila Larsson
Skolsyster
08-525 262 53
laila.larsson@skargards.se
TOMMY GERRBRAND Tommy Gerrbrand
SYV & Bitr. rektor
08-525 262 54
tommy.gerrbrand@skargards.se
JAKOB BROTTMAN STRôMSTEDT Jakob Brottman
Köksbiträde
jakob.brottman@skargards.se
IMG_8406 (1) Malin Denkert
Projektledare
08-525 262 84
malin.denkert@skargards.se
Emma Eldeus
Kafeteria och matbespisning
emma.eldeus@skargards.se
ELFVING MORGAN  Morgan Elfving
IT, webb och PR
08-525 262 76
morgan.elfving@skargards.se
MADLEN GUSTAFSSON Madleen Gustafsson
Specialpedagog
08-525 262 69
madleen.gustafsson@skargards.se
LASSE HENRIKSSON Lars Henriksson
Busschaufför, köksbiträde
08-525 262 73
lars.henriksson@skargards.se
HOGREVE ANNELI Anneli Hogreve
Receptionist
anneli.hogreve@skargards.se
Christina Johannisson
Kurator
08-525 262 72
christina.johannisson@skargards.se
OSSI JéRVISTô Ossi Järvistö
Köksmästare
08-525 262 78
ossi.jarvisto@skargards.se
Anna-Karin Kullberg
Skolpsykolog
Bokas via skolsyster eller kurator.
VICTORIA LAGH Victoria Lagh
Bitr. rektor
08-525 262 56
victoria.lagh@skargards.se
LÄRARE – IM
Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75
LINDA PERS Linda Pers
Engelska (IM), svenska (IM), tyska
linda.pers@skargards.se
Mentor IMYRK16
ANN-SOFIE SôDERHéLL Ann-Sofie Söderhäll
Matematik (IM). Ansvarig för stödundervisningen.
08-525 262 59
ann-sofie.soderhall
@skargards.se
Mentor IMYRK15.
OLLE WENSTôM Olle Wenström
SO-ämnen (IM)
olle.wenstrom@skargards.se
Mentor IMYRK17.

LÄRARE – BA
Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75
GUNNAR AHLINDER Gunnar Ahlinder
Husbyggnad
gunnar.ahlinder@skargards.se
Stein Brudeseth
Husbyggnad
08-525 262 83
stein.brudeseth@skargards.se
Mentor BY15 och BY16.
RICKARD GERDLôF Rickard Gerdlöf
Anläggningsförare
08-525 262 61
rickard.gerdlof@skargards.se
Mentor ANL15 och ANL16.
STEFAN KOLSTRôM Stefan Kolström
Måleri
08-525 262 62
stefan.kolstrom@skargards.se
Mentor MÅL15 och MÅL16.
NN_113x113 Jimmy Lenard
Husbyggnad
08-525 262 60
jimmy.lenard@skargards.se
Mentor BA17.

LÄRARE – EE
JANSSON OVE Ove Jansson
El
08-525 262 63
ove.jansson@skargards.se
Mentor EE15.
PETER NILSSON WESTRIN Peter Nilsson Westrin
El
08-525 262 77
peter.nilsson.westrin@skargards.se
ROGER èBERG Roger Åberg
El
08-525 262 57
roger.aberg@skargards.se
Mentor EE17.
ÅSLIN ANDERS Anders Åslin
El
08-525 262 58
anders.aslin@skargards.se
Mentor EE16.

LÄRARE – FT
JOHAN EKLUND Johan Eklund
Fordon
08-525 262 64
johan.eklund@skargards.se
Mentor FO16 och FT17.
SIMON JARA COFRê Simon Jara Cofre
Fordon
08-525 262 81
simon.jara.cofre@skargards.se
Mentor FO15.
Daniel Magnusson
Transport
08-525 262 55
daniel.magnusson@skargards.se
Mentor TR16 och FT17.

LÄRARE – HV
Frisör 08-525 262 66
Stylist 08-525 262 67
Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75
NN2_113x113 Susan Gillzzaoui
HV
susan.gillzzaoui@skargards.se
Mentor STY17.
MARI-LOUISE HIMMERSTèL Mari-Louise Himmerstål
Elevassistent Frisör
mari-louise.himmerstal@skargards.se
ANETTE KARLSTRôM Anette Karlström
Frisör
08-525 262 66
anette.karlstrom@skargards.se
Mentor för FRI15 och FRI17.
SUSANNE LARSSON Susanne Larsson
Frisör, hudvård, stylist
susanne.larsson@skargards.se
Mentor för STY15.
MARINA SANDBRINK Marina Sandbrink
Frisör
marina.sandbrink@skargards.se
Mentor för FRI16.
MERITXELL URE•A Meritxell Urena
Stylist
08-525 262 67
meritxell.urena@skargards.se
Mentor för STY16.

LÄRARE – RL och HA
Kristina Aspelin
HA
kristina.aspelin@skargards.se
Mentor HA17.
2017_02_01_8493  Fredrik Frankenberg
Bageri
fredrik.frankenberg@skargards.se
Mentor BK16.
Natasa_192x300 Natasa Hodic Jansson
RL och HA
08-525 262 68
natasa.jansson@skargards.se
Mentor HA16.
JANNE LILJA Janne Lilja
Kök
janne.lilja@skargards.se
Mentor RL15 och RL16.
Louisa Verner
RL
08-525 262 65
louisa.verner@skargards.se
Mentor RL16 och RL17.

LÄRARE – GYMNASIEGEMENSAMMA ÄMNEN
Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75
DAVID BORG David Borg
Idrott, historia
david.borg@skargards.se
Mentor SA16.

FREDRIK ERIKSSON

Fredrik Eriksson
Religion, samhällskunskap
fredrik.eriksson@skargards.se
Mentor SA16.
HAMNSTRÖM ANNA Anna Hamnström
Religion, svenska
08-525 262 71
anna.hamnstrom@skargards.se
Mentor LÄR15.

STINA HEDIN

Stina Hedin
Naturkunskap, naturbruk och Ma-stöd
stina.hedin@skargards.se
Mentor NB16 och NB17.
KRISTINA HELLQUIST Kristina Hellkvist
Engelska, företagsekonomi
08-525 262 82
kristina.hellquist@skargards.se
Mentor BA17.
Joanna Labbé
Spanska, svenska
joanna.labbé@skargards.se
Mentor SA15.
LING LI TABOR Ling Li Tabor
Matematik, speciallärare och kemi
08-525 262 79
ing.li-tabor@skargards.se
NN2_113x113 Karin Linder
Franska
karin.linder@skargards.se
NN_113x113 Jonas Nilsson
Engelska, historia
jonas.nilsson@skargards.se
Mentor SA15.
CATRIN MôRTSTRAND Catrin Mörtstrand
Matematik, engelska
catrin.mortstrand@skargards.se
Mentor för FRI17.
Erik Olsson
SA
erik.olsson@skargards.se
Mentor SA17.
SARA ROMI  Sara Romi
Religion, samhällskunskap
08-525 262 70
sara.romi@skargards.se
Mentor SA17.
ISABELLE WASMUTH Isabelle Wasmuth
Veterinär, naturbruk
isabelle.wasmuth@skargards.se

TJÄNSTLEDIGA
NILS EKEDAHL Nils Ekedahl
Religion, svenska
nils.ekedahl@skargards.se
(Mentor FO15.)
SG_personal_linus-l Linus Lundin
Vaktmästare
linus.lundin@skargards.se
CHARLOTTA SUTA Charlotta Suta
Svenska
charlotta.suta@skargards.se